"Opowiem Ci bajkę" - spotkania z muzyką.
19 stycznia 2024 odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Ten odcinek był poświęcony bajce - gatunkowi literackiemu zawierającemu morał, czyli pouczenie. Bohaterami bajek są zazwyczaj zwierzęta, którym nadawane są cechy ludzkie. Publiczność zgromadzona na szkolnym korytarzu z niecierpliwością oczekiwała na to, co zaprezentują dziś artyści Filharmonii Narodowej. I oto na scenie pojawił się tylko jeden aktor, który w brawurowy sposób wcielił się w rolę chytrego, przebiegłego Lisa Witalisa - bohatera bajki Jana Brzechwy. Uczniowie z wypiekami na twarzy śledzili opowieść o sztuczkach, kłamstwach i niespełnionych obietnicach chytrusa. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, niegodziwe uczynki Witalisa wyszły na jaw, a rudy oszust został surowo ukarany. Opowieści odegranej przez aktora towarzyszył pokaz muzyki na żywo. Uczniowie mieli okazję wysłuchać brzmienia fletu poprzecznego i akompaniamentu muzycznego wykonanego na instrumencie klawiszowym. Jak zwykle, spektakl dostarczył widzom niesamowitych emocji. Gromkie brawa na zakończenie świadczyły, że wszystkim bardzo się podobał.
