Logo Szkoły Podstawowej w Morzach Wielkich

Powitaliśmy wiosnę!

W czwartek, 21 marca, w naszej szkole, obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Jak powszechnie wiadomo, jest to tzw. dzień wagarowicza. Aby zatrzymać naszych uczniów w szkole zaproponowaliśmy im przejęcie w tym dniu roli nauczycieli i poprowadzenie zajęć. Siódmo i ósmoklasiści przystali na to z ochotą i tak oto, równo z pierwszym dzwonkiem, w młodszych klasach, ku zdziwieniu dzieci, zamiast ich wychowawców, pojawili się ich starsi koledzy. Trzeba przyznać, że nowi belfrzy wzorcowo przygotowali się do lekcji, które były atrakcyjne i przemyślane. Następnym punktem dnia było, wyczekiwane przez wszystkich, przedstawienie wiosenne przygotowane przez dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Jak zwykle maluchy stanęły na wysokości zadania i brawurowo odtworzyły znaną, choć nieco zmienioną, bajkę o Czerwonym Kapturku.  Ku zaskoczeniu widzów na scenie, zamiast jednego, pojawiła się wataha wilków, które okazały się wegetarianami i bardzo pomocnymi stworzeniami, które, zamiast zjeść babcię i wnuczkę, pomogły im w codziennych obowiązkach. Zaskoczyli tym czterech zdumionych gajowych, którzy wraz z wegewilkami zasiedli do wspólnej kolacji. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła występ przedszkolaków. Z równie dużym aplauzem spotkał się krótki koncert na akordeonie w wykonaniu Franciszka Brytana z klasy II. Nasz utalentowany uczeń zaprezentował trzy utwory muzyczne: "W starym zamku", "Romans" i "Małą suitę".  Występy uczniów bardzo spodobały się publiczności, wśród której zasiedli nasi goście - przyjaciele szkoły - pracownicy Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich z Nadleśniczym panem Arkadiuszem Malinowskim na czele. Obchody powitania wiosny zakończył poczęstunek w postaci pysznej pizzy. Wierzymy, że tak radośnie powitana, długo wyczekiwana wiosna, rozgości się u nas na stałe.

Galeria zdjęć

Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę! Powitaliśmy wiosnę!
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności