Wycieczka do Warszawy
We wtorek, 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stradunach pojechali na wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Parku w Łazienkach Królewskich oraz wizytę w teatrze Buffo i obejrzenie spektaklu "Romeo i Julia". Stolica przywitała turystów piękną pogodą. Łazienki zachwyciły odwiedzających zielenią, śpiewem ptaków i bogactwem zabytków. Uczniowie chętnie fotografowali cuda przyrody i niezwykłe eksponaty. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w znanym warszawskim teatrze "Buffo". Oglądając wspaniałe przedstawienie pt. "Romeo i Julia" młodzież miała okazję podziwiać fantastyczną grę aktorów, niecodzienne efekty specjalne i doświadczać emocji związanych z uczestniczeniem w spektaklu muzycznym na najwyższym poziomie. Dostarczył on widzom niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń. Z rozmów z uczestnikami wyprawy, dowiedziałam się, że "było fajnie", ale z wrodzonej miłości do języka polskiego, pozwolę sobie na drobną korektę i napiszę, że było "wspaniale, ekscytująco, fantastycznie, rewelacyjnie, cudownie itp.". Dziękujemy zaprzyjaźnionej placówce ze Stradun za zaproszenie i możliwość wspólnego spędzenia niezapomnianych chwil.
