Logo Szkoły Podstawowej w Morzach Wielkich

Spotkanie z filharmonią "W grodzie księżniczki Libuszy. Muzyczna metropolia:Praga"."

Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych w tym roku szkolnym po raz kolejny dotarła do Mrozów Wielkich. Koncerty  są dla wszystkich słuchaczy szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką. 15 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szóstym już koncercie edukacyjnym pt. „W grodzie księżniczki Libuszy”. Za sprawą niezwykłej muzycznej opowieści przenieśliśmy się do naszych południowych sąsiadów - Czechów. Usłyszeliśmy legendę o księżniczce Libuszy, która umiała przepowiadać przyszłość i od jej wizji wzięła się nazwa miasta nad rzeką Wełtawą, czyli Pragi, stolicy Czech. Wędrowaliśmy ciasnymi uliczkami tego starego miasta oraz podziwialiśmy piękne widoki z Mostu Karola. W trakcie koncertu publiczność wysłuchała utworów dziewiętnastowiecznych czeskich kompozytorów: Antonina Dvoraka i Bedricha Smetany. Koncert był okazją do poznania brzmienia instrumentów muzycznych, takich jak klarnet i pianino, a także głosów: żeńskiego - mezzosopranu i męskiego - tenoru. W trakcie przedstawienia wybrzmiały też szlagiery muzyki popularnej w niecodziennym wykonaniu śpiewaków operowych. Jak zwykle, występ stanowił wspaniałą ucztę dla ducha i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności