Kolędnicy Misyjni w Mrozach Wielkich
We wtorek, 7 stycznia, młodzież z naszej szkoły wraz z panią katechetką, wzięła udział w ogólnoświatowej akcji Kolędników Misyjnych. Przedsięwzięcie „Kolędnicy Misyjni” jest prowadzone pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Jego głównym celem jest ewangelizacja. Uczniowie, w świątecznym nastroju, z ogromnym zaangażowaniem wyruszyli na ulice Mrozów Wielkich, by ogłosić mieszkańcom Dobrą Nowinę o Narodzinach Zbawiciela i podzielić się z Nimi radością płynącą z betlejemskiego żłóbka. Wizyta młodych Misjonarzy była okazją do rozmów z mieszkańcami, wspólnego śpiewania kolęd i złożenia im świąteczno-noworocznych życzeń. Uczniowie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem w odwiedzanych domach. Jednocześnie informujemy, że w najbliższą sobotę, 11 stycznia, w parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, odbędzie się diecezjalne podsumowanie tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych. Msza św. pod przewodnictwem Bp. Jerzego Mazura zostanie odprawiona o godz. 10.00, a następnie na hali odbędą się jasełka i spotkanie opłatkowe. W imieniu organizatorów zapraszamy na to piękne wydarzenie.

