Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dziś, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, społeczność naszej szkoły uczciła Ich pamięć. Uczniowie i pracownicy szkoły, w obecności Pocztu Sztandarowego odśpiewali hymn państwowy i Pieśń Szkoły oraz wysłuchali krótkiej pogadanki na temat genezy święta i sylwetek Bohaterów. Żołnierzami Wyklętymi nazwano uczestników powojennej konspiracji przeciwko, narzuconym przez Sowietów, władzom Polski Ludowej. Wielu z nich było bohaterami walk z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej. Łączyła ich niezgoda na podporządkowanie Polski i Polaków reżimowi pochodzącemu z obcego nadania, odwaga, by stanąć do walki oraz tragiczne losy: pozbawienie wolności, nierzadko tortury i śmierć z rąk przedstawicieli aparatu władzy. Wszyscy zostali też skazani na zapomnienie, niejednokrotnie pochowani w masowych grobach, pod osłoną nocy, wymazani z kart historii bądź opluwani przez komunistyczną propagandę. Wielu grobów, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, czy gen. Emila Fieldorfa „Nila”, nie odnaleziono do dziś.
1 marca 1945 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, wykonano wyrok śmierci na dowódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Zostali skazani przez komunistyczne władze po pokazowym procesie poprzedzonym brutalnym śledztwem. W rocznicę ich śmierci obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

