Walentynki & słodka przerwa
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Szkolne walentynki stały się okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, przyjaźni. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Na twarzach uczniów malowała się radość i uśmiechy, gdy odbierali swoje walentynki. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Tegoroczne walentynki stały się okazją do zorganizowania akcji charytatywnej i podzielenia się dobrym sercem. Już nieraz nasi uczniowie udowodnili, że mają wrażliwe serca i chętnie włączają się w pomoc potrzebującym. Dziś, 14 lutego, Samorząd Uczniowski przygotował "Słodką przerwę" - charytatywny kiermasz słodkości zorganizowanym na rzecz Darii Kamińskiej, sześciolatki z Ełku, która zmaga się z chorobą nowotworową. Wydarzenie miało na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji dziewczynki, której los poruszył nasze serca. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać kwotę, która w całości zostanie przeznaczona na pomoc Darii. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom naszych uczniów, którzy z wielkim sercem zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu poprzez dostarczenie domowych wypieków. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, którzy włączyli się w akcję, kupując słodkości. Dzisiejsze wydarzenie pokazało jak wielkie i dobre serca ma społeczność Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich i, że razem możemy więcej. Życzymy Darii dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia. Chętnym do włączenia się w pomoc dziewczynce przekazujemy link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/daria-kaminska

