Wycieczka do straży pożarnej
We wtorek 20 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku. Dzieci uczestniczyły w zajęciach szkoleniowych w sali "Ognik", w której miały okazję zobaczyć, jak wygląda spalone mieszkanie. Dowiedziały się również, jak należy postępować, gdy wybuchnie pożar oraz jak do niego nie dopuścić. Ponadto przypomniały sobie numery alarmowe i sposób, w jaki należy powiadomić służby o niebezpiecznych sytuacjach. Najciekawszym punktem zajęć było zaprezentowanie wozu strażackiego i jego wyposażenia. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy. Wiele emocji wzbudził pokaz ich umiejętności i sprawności. Uczniowie dowiedzieli, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną. To pouczające spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

