ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało, węzły, konflikty powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
I oby w nas złośliwe jędze pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły jak na choince barwnej świeczki.
By anioł podarł każdy dramat aż do rozdziału ostatniego,
kładąc na serca pogmatwane, jak na osiołka- kompres śniegu.
Aby sie wszystko uprościło- było zwyczajne- proste sobie
- by szpak pstrokaty, zagrypiony fikał koziołki nam na grobie.
Aby wątpiący się rozpłakał na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska- cichych, ufnych- jak ciepły pled wzięła na ręce.
Ks. Jan Twardowski "Pomódlmy się w Noc Betlejemską..."
.png)

