Dzień Kota
Dziś, 17 lutego, świętują kiciusie, koteczki, mruczusie, bo od 2006 r. właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji nasze przedszkolaki, na jeden dzień, zamieniły się w koty i spędziły czas na kocich zabawach. Zajęcia rozpoczęły się wspólnymi pląsami do piosenki„ My jesteśmy kotki dwa”. Kolejnymi zabawami, które przedszkolaki poznały i bardzo polubiły, były „Kot, myszka i serek” oraz „Brudny kotek”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje z książek, zdjęcia oraz krótki film edukacyjny, dzięki którym poznały budowę kota, kocie obyczaje oraz sposoby pielęgnacji tych pięknych milusińskich. Rozmawialiśmy również o dzikich i bezdomnych kotach. Dzieci rozwiązywały zagadki, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej: robiąc koci grzbiet, miaucząc, mrucząc, drapiąc, polując i pijąc mleczko. Na zakończenie, przedszkolaki-kociaki, wykonały kukiełki kotków i budowały dla swoich zwierzaczków bezpieczne schronienie. Lubimy takie dni w przedszkolu i mamy nadzieję, że za rok odwiedzi nas prawdziwy kot.

