Wycieczka do Łomży
19 czerwca 2024 r. uczniowie klas 0 - IV wybrali się na wycieczkę do Łomży. Wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. "Noniek" w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Po przedstawieniu odbyły się zajęcia edukacji teatralnej pt. "Ruch i gest sceniczny". Widzowie mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje przedstawienie teatralne i zaznajomić się z magicznym językiem teatru. W ramach spaceru uczniowie podziwiali dekoracje, lalki i rekwizyty stworzone na potrzeby spektakli wystawianych w łomżyńskim teatrze. Udział w wycieczce wpłynął na pobudzenie wyobraźni i zaspokoił potrzebę obcowania ze sztuką poprzez zabawę. Aktorzy prowadzący zajęcia pokazali dzieciom i młodzieży spektrum możliwości warsztatowych teatru, animację ciała, język ciała, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, animację przedmiotu i wiele innych technik, które można wykorzystać w pracy twórczej. Zajęcia uczyły słuchania ze zrozumieniem, swobodnego wypowiadania się, prawidłowej wymowy oraz wyrażania uczuć i nastrojów. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń. Na długo pozostanie w pamięci uczestników.

