Powitaliśmy wiosnę!
W czwartek, 21 marca, w naszej szkole, obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Jak powszechnie wiadomo, jest to tzw. dzień wagarowicza. Aby zatrzymać naszych uczniów w szkole zaproponowaliśmy im przejęcie w tym dniu roli nauczycieli i poprowadzenie zajęć. Siódmo i ósmoklasiści przystali na to z ochotą i tak oto, równo z pierwszym dzwonkiem, w młodszych klasach, ku zdziwieniu dzieci, zamiast ich wychowawców, pojawili się ich starsi koledzy. Trzeba przyznać, że nowi belfrzy wzorcowo przygotowali się do lekcji, które były atrakcyjne i przemyślane. Następnym punktem dnia było, wyczekiwane przez wszystkich, przedstawienie wiosenne przygotowane przez dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Jak zwykle maluchy stanęły na wysokości zadania i brawurowo odtworzyły znaną, choć nieco zmienioną, bajkę o Czerwonym Kapturku. Ku zaskoczeniu widzów na scenie, zamiast jednego, pojawiła się wataha wilków, które okazały się wegetarianami i bardzo pomocnymi stworzeniami, które, zamiast zjeść babcię i wnuczkę, pomogły im w codziennych obowiązkach. Zaskoczyli tym czterech zdumionych gajowych, którzy wraz z wegewilkami zasiedli do wspólnej kolacji. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła występ przedszkolaków. Z równie dużym aplauzem spotkał się krótki koncert na akordeonie w wykonaniu Franciszka Brytana z klasy II. Nasz utalentowany uczeń zaprezentował trzy utwory muzyczne: "W starym zamku", "Romans" i "Małą suitę". Występy uczniów bardzo spodobały się publiczności, wśród której zasiedli nasi goście - przyjaciele szkoły - pracownicy Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich z Nadleśniczym panem Arkadiuszem Malinowskim na czele. Obchody powitania wiosny zakończył poczęstunek w postaci pysznej pizzy. Wierzymy, że tak radośnie powitana, długo wyczekiwana wiosna, rozgości się u nas na stałe.

